Inštalácia Google Chrome

Google Chrome je podľa niektorých štatistík najpoužívanejším prehliadačom. Niet sa tak čudovať, že na jeho inštaláciu existuje viacero spôsobov.

Prvým (odporúčaným) spôsobom je inštalácia cez príkazový riadok. Aj keď to tak možno nevyzerá, tento spôsob je jednoduchším a odporúčaným, pretože vďaka nemu nebudete mať problémy ani s aktualizáciou Google Chrome. Pozostáva zo 4 príkazov.
wget -q -O - https://dl-ssl.google.com/linux/linux_signing_key.pub | sudo apt-key add -
Po zadaní príkazu zadajte vaše heslo a potvrďte ho enterom. Tento príkaz stiahne podpisový kľúč zo stránky Googlu a spôsobí, že počítač bude jeho programom dôverovať.
sudo sh -c 'echo deb http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main > /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list'
Týmto príkazom vložíte zdroj Chromu medzi známe zdroje softvéru. Tým vám budú oznámené jeho nové verzie, ktoré budú ľahko stiahnuteľné.
sudo apt-get update
Predošlým príkazom ste pridali nový zdroj pre programy, pred jeho použitím musíte ale týmto príkazom načítať jeho obsah.
sudo apt-get install -y google-chrome-stable
Nakoniec nainštalujeme Google Chrome, ktorého nové verzie vám budú oznamované s ostatnými dostupnými aktualizáciami.

Druhým (zložitejším) spôsobom je stiahnutie spustiteľného súboru ručne z oficiálnej stránky a následná inštalácia dvojklikom na stiahnutý súbor. Pre Linux Mint je potrebné stiahnuť balíček ".deb" (pre Debian/Ubuntu). Ak neviete, či máte 32, alebo 64 bitový systém, zadajte do terminálu príkaz arch. Výstup "x86_64" znamená, že máte 64 bitový, "i686" znamená 32 bitový.